Δευτέρα 28 Αυγούστου 2017

Α' φάση κυπέλλου: Δάφνη Λεβαίας - Αίαντας Αμμοχωρίου 2-4

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Αίαντας κερδίζοντας την ομάδα της Λεβαίας στην έδρα της με σκορ 2-4. Το σκορ ημίχρονου ήταν 0-2 με γκολ των Παλάντζα Ευθ. και Δημόπουλου Τρ., το πρώτο με σουτ και το δεύτερο με πέναλτι.
 Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τους παίχτες του Αίαντα να ανεβάζουν την απόδοση τους από εκείνο το σημείο και να πετυχαίνουν δύο γκολ με πέναλτι του Παλάντζα Σωκ. μετά από χέρι του αμυντικού της Δάφνης και με κεφάλια του Γεωργιάδη Κων. μετά από σέντρα πάρε βάλε του Στόικου.
 Στα τελευταία λεπτά αποβλήθηκε παίχτης της Λεβαίας για χτύπημα εκτός φάσης με τον διαιτητή να δίνει κίτρινη κάρτα και στη συνέχεια μετά από διαμαρτυρία να δέχεται δεύτερη κίτρινη.
 Επόμενος αντίπαλος ο νικητής του ζευγαριού Διαγόρας Βαρικού - Ηρακλής Αρμενοχωρίου.