Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ήττα και αποκλεισμός στο κύπελλο

Την ήττα με 0-2 γνώρισε ο Αίαντας την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου.Σε ένα παιχνίδι με λίγες κλασικές ευκαιρίες  ο Ερμής Αμυνταίου αξιοποίησε τις ευκαιρίες που είχε και πήρε τη νίκη πρόκριση.Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 0-1 με δύο τρεις καλές ευκαιρίες από κάθε ομάδα.Στην επανάληψη ο Αίαντας μπήκε πιο δυνατά και απείλησε αρκετές φορές την εστία του Ερμή,αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.Τελικά προς το τέλος του παιχνιδιού ο Ερμής καθάρισε το θέμα πρόκρισης πετυχαίνοντας στο τέλος του αγώνα το 0-2.                                                                                                                                                                                                                                                                                      Η σύνθεση του Αίαντα